تاریخ انتشار : Jul 23rd, 2012

خانواده های قربانیان روز یک شنبه جلریز، خواهان شناسایی و به پنجه قانون سپردن قاتلان شدند

افراد مسلح روز یک شنبه پنج تن از مردم هزاره را هنگامی که از بامیان به کابل در حرکت بود، ربوده و به قتل رساندند.

اقارب و بازماندگان افرادیکه روز یک شنبه در مسیر کابل_بامیان در منطقه جلریز ولایت میدان وردک به گونه بسیار بی رحمانه به قتل رسیدند، خواهان شناسایی و به پنجه قانون سپردن قاتلان هستند. اقارب این افراد حکومت را در تامین امنیت شهروندان، به ناکامی متهم می کنند و می گویند که نباید جوانان قربانی سیاست های نادرست حکومت کنونی گردد.

افراد مسلح روز یک شنبه پنج تن از مردم هزاره را هنگامی که از بامیان به کابل در حرکت بود، ربوده و شاید هم ساعتها پس از ربودن به گونه بسیار بی رحمانه به قتل رساندند. ناوقت روز یک شنبه اجساد این افراد از ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک به کابل انتقال یافت وتکفین وتدفین گردید. شماری از اقارب و وابستگان این افراد خواهان شناسایی و به پنجه قانون سپردن عاملان آن می باشند. آنان حکومت را به بی توجهی متهم می کنند ومی گویند که نباید جوانان کشور قربانی سیاست های نادرست حکومت گردند.

همچنین خانواده های قربانیان می گویند که آنان در نخستین ساعتها پس از ربوده شدن جوانان شان، مقام های محلی و شخص والی میدان وردک را در جریان قرار دادند اما مقام های محلی در نخست با آنان همکاری نکردند و والی می گفت که چرا شما به کابل مراجعه نکرده ائید. هر چند مقام های محلی این رویداد را به شورشیان مسلح نسبت داده اند اما تاکنون هیچ گروهی به گونه مسولیت آنرا به عهده نگرفته است. این حادثه یکی از چندین واقعه مشابه است که در هفته های اخیر در افغانستان رخ می دهد.

مسیر میدان_ بامیان از راه‌های نا امن است، ویکی از راه‌های‌ اصلی ارتباطی ولایت‌های بامیان، دایکندی و غور به میدان‌وردک و کابل است. مسافران می‌گویند بسیاری از حوادث امنیتی در این جاده در رسانه‌ها بازتاب نمی‌یابد. هر چند ساکنان این ولایت‌ها در گذشته بارها خواستار توجه مقام‌های مسئول برای تامین امنیت این راه شده‌اند، اما تاکنون هیچ گونه توجهی به درخواست صورت نگرفته و به نظر می‌رسد که مناطقی در نزدیک میدان شهر، مرکز ولایت میدان وردک، که این جاده از آنجا می‌گذرد، همچنان ناامن است.

نمایش 11 دیدگاه ها
نظرات شما
 1. علیرضا می‌گه:

  جای افسوس داردازاین قوم نادان که باچنین جنایات وحشیانه خودرامسلمان میدانن گروهی بااسم طالب .داعش.القاعده.ونامهای ديگر دشمن اسلام درخارج ازکشورهای اسلامیست انوقت برادران همدین خودراوحشیانه میکشندبه نام دین امیدوارم روزی برسدکه مسلمانان ازخواب بیدارشوندودشمن دین وایمانشان رابشناسند

 2. حزب الله می‌گه:

  سلام خانم مينا استقرا از جز به كل نكن و خواهش ميكنم يك فرقه را زير سؤال نبريد وأين خلاف انسانيت است و به أفراد سياسي أفغانستان را مورد اتهام قرار ندهيد خواهشمندم ديگه حرف زشت نزنيد

 3. علی می‌گه:

  چرا ساکت هستند رهبران ما ما 1 میلیو هزاره در خارج داریم هر ما فقط 10 دلر در نفر اگر بدهیم سالانه 12 میلیون دالر می شود ایا با این پول نمی شود 100 هزار نیرو را مسلح کرد تا فردا حقوق ما را پایمال نشود ما حقوق خود را از رهبران خود می خواهیم انا سران ما هستند نباید ساکت بشنند

 4. مینا می‌گه:

  می خواهید قاتلان جوانان خود را به پنجه کدام قانون بسپارید؟!! قانون کرزی!!!
  اگر چنین است، پس همچنان بنشینید،عزاداری کنید و ضجه بزنید….

 5. محمدحسین می‌گه:

  سلام!
  من از آقای محقق می پرسم چرا دادوبیداد داری که به درد این ملت نمی خورد خود این کرزی را حمایت کردی تا به ریاست جمهوری برسد ووعده های دروغین به مردم ساده هزارجات دادی وبس اگر مرد هستی ومردم را فریب نمی دهی در حدود 100 نفر را مسلح بساز وامر آنرا دهید که جواب انگشت را با مشت بدهد نه اینکه شما حرف های دلخوش کننده را میزنید ومردم بیچاره هم قبول مینماید در صورتیکه شرم است برای این رهبران.

 6. rahim می‌گه:

  اینها دچار از خود بیگانگی شده است.
  یعنی از خود تصویری وارونه دارد.

 7. مینا می‌گه:

  من نمی دانم این پشتون ها در مورد خودشان چه تصور دارند؟

 8. مینا می‌گه:

  وحدت نیوز محترم! چرا پیامهای من را نشان نمی دهید؟ جز حرف حق مگر چیز دیگری گفته ام؟
  خدا کرزی وحشی و پشتون های وحشی را لعنت کند. اینها کافر هستند. از خدا و روز قیامت نمی ترسند.

 9. سلام!عبدالله شمس ترکمنی بجای فحش دشنام باید به دلایل قانع کننده نویشته میکرد. فحش ودشنام بیانگرشخصیت خودی شمس است جگونه آدم است.نسبت قتل های بیرحمانه که در شاه راهای بامیان وکابل صورت میگرد. هرکس ویژدان پاک داشته دلش میسوزه.

 10. ارگ نشینان افغانستان عامل اصلی چنین فجایع میباشد..افراد متعصب کافر پشتون که فقط بنام مسلمان میباشد چنین افراد بیگناه را در این ماه مبارگ به نام هزاره به قتل می رسانند.این حیوانات وحشی تابکی به چنین وحشی گری ادامه خواهدداد.مامردم بایدمتحدانه در قبال چنین فجایع تصمیم مدبرانه اتخاذ کنیم.زمان پادشاهی ارگ نشینان کم مانده خلیلی خاین بااستفاده ازنام استادمزاری بزرگ بادرباریان سگ مانند خود خوب جیب را پورنموده ودرباریان وی ازکلبه گدای بیرون آمدند.امابس است.اینبار باید تغیروارد شود.(داکترنوری)

 11. سلام و علیکم! قاتلین این ملت بیجاره خود آقای حرامزاده کرزی و معاونین حرامزاده اش خلیلی و مارشال حرامی است. این باندی خطرناک از طرف و هابی های عربستان سعودی و امریکا حمایت شده به نسل کشی شعیان مضلوم جهان بر آمده اند. امروز در سراسری جهان خصوصاً در افغانستان و عراق و سوریه جز از شیعه کسی کشته نمی شود و قاتلین هم جز از این و هابی های حرام زاده کسی دیگری نیست. ولی این خلیلی و محسینی لعنت الله علیهم را که چند روپه پول در حلق شان می کند خفه می شوند. پس این مردم بیچاره یخن کی را بگیرد. خداوند خود اش کمک کند ما را و الی منتظر روزهای بدتراش باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

website security

افراد مسلح پنج مسافر هزاره را در منطقه جلریز ولایت میدان وردک کشتند