تاریخ انتشار : ژوئن 6th, 2012
حمله کوچی ها / عکس | نشر شده توسط سردبیر

چند عکس از آواره گان مناطق بهسود، تیزک و کجاب

شماری از افرادی که در نتیجه حمله کوچیها مسلح آواره شده اند می گویند که کوچیها مسلح از حمایت های وسیع نظامی و بیرونی برخوردارند. به گفته باشندگان محل مهاجمان مسلح چنان با سلاح های سبک وسنگین مجهز اند که بدون حمایت های نظامی بیرونی کوچیها قادر به تهیه این گونه تجهیزات نظامی نمی باشند.

یکی از باشنده گان محل گفت: ” این ها کوچی ها نیستند. کوچیها ای سلاح های پیشرفته را از کجا می کنند. حتما طالبان این ها را کمک می کنند دولت هم این ها را کمک می کنند. چرا اینها مردم را به خاک وخون می کشند.”

آوارگان در نتیجه تهاجم طالبان و کوچیهای مسلح مجبور به ترک خانه های شان شده اند. آنان می گویند که در نتیجه حمله کوچیها سه تن به شهادت رسیده اند اما برخی هم می گویند که شمار شهدای به پنج تن می رسد.

یکی از وابستگان شهدای بهسود گفت: ” وای خدا بچیم. مه چوچه های ترا کجا کنم. ای خدا ماره در سر ملک مو نمی ماند. ما کجا شویم. وای خدا بچیم. ”
“مه از ایور خود خبر ندارم. خانه خود را ایلا کردیم مه با یکی دیگر تا اینجا آمدم. ده همی صحرا خبر شدم که ایورم را کوچیها شهید کرده اند. ما دیگر هیچ کس را نداریم. شاید خانه ما را هم برده باشند. یک دختر ایورم هم کدی مه بود که بایکی دیگر او سو روان کردم. ای خدا ما کجا شویم.”

عکسها از داود نظری – آیینه

نمایش 5 دیدگاه ها
نظرات شما
 1. حسین غزنوی می‌گه:

  پیام من برای مردم بهسود اینست که اتحاد و همبستگی خود را حفظ کنند و دیگه این که یک چیز است بنام دفاع از ناموس این نکته فراموش شما مردم احمق شده

 2. به نظر من هزاره ها در طول تاریخ قربانی هردوره وتاریخ بوده اینبار هم آغای کرزی کدام اقدام جدی علیه این فاجعه علم ناک نشان نداده است ما خواهان جلوگیری از اینگونه اعمال زشت وناجوان مردانه هستیم

 3. محمد می‌گه:

  پشتون یعنی طالب یعنی دشمن شیعه….. کرزی…

 4. mina می‌گه:

  خدا کرزای خائن را لعنت کند که آلت دست سیاستمداران جهانخوار شده و از طایفه آدمکش احمق که فکر کمی کنند بهترین طایفه افغانستان هستند دفاع می کند. یا با سکوتش آنها را به جنایت بیشتر تشویق می کند.

 5. محمدروءف می‌گه:

  حکومت افغانیستان تبدیل به خیانت ملی شد

دیدگاه تان را بنویسید

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

website security

چندین مکتب در مناطق بهسود همچنان مسدود است