تاریخ انتشار : آوریل 24th, 2013

بزرگان بهسود در دیدار با استاد محقق از حضور کوچی های مسلح به مناطق همجوار شان ابراز نگرانی کردند

بزرگان و محاسن سفیدان بهسود با حضور در اقامتگاه استاد حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و رئیس کمیسیون عدلی وقضایی مجلس نمایندگان با استاد دیدار و نگرانی شان را از حضور گروه های مسلح تحت نام کوچی در مناطق همجوار شان ابراز کردند.

Ustad

همزمان با آغاز فصل بهار، نگرانی ها از آغاز مجدد معضل ناشی از کوچی گری افزایش می یابد. بزرگان و محاسن سفیدان بهسود با حضور در اقامتگاه استاد حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و رئیس کمیسیون عدلی و قضایی مجلس نمایندگان از حضور و مستقر شدن گروه های مسلح تحت نام کوچی به مناطق همجوار شان ابراز نگرانی کردند. محاسن سفیدان از حکومت می خواهند تا تدابیر لازم برای جلوگیری از درگیریهای مسلحانه روی دست گرفته شود.

همه ساله با آغاز فصل بهار گروه های مسلح تحت نام کوچی با هجوم در مناطق هزاره جات بویژه ولسوالی های بهسود ولایت میدان وردک و ناهور ولایت غزنی سبب ایجاد نا امنی و خشونت های مسلحانه در این مناطق می شوند.

براساس گفته های محاسن سفیدان بهسود گروه های مسلح تحت نام کوچی امسال در تناسب به سال های پیش یک و نیم ماه قبل به منطقه مستقر شده اند و احتمال برده می شود که فاجعه ناشی از استقرار و حضور این گروه ها در منطقه گسترده تر از سال های پیش باشد.

سال گذشته پس از حضور و استقرار این گروه های مسلح در مناطق بهسود، یک گروه حایل از نیروهای امنیتی کشور از سوی حکومت به منطقه اعزام گردید و قرار بود که این گروه حایل امسال نیز در منطقه مستقر شوند اما تاکنون خبری از آنان نیست.

به اساس آمارها به اثر حمله گروه های مسلح تحت نام کوچی طی سال های گذشته، حدود صد نفر از مردم ده نشین هزاره جات یا جان های شان را از دست داده اند و یاهم مجروح شده اند. همه ساله با ورود کوچیها به این مناطق هزاران خانواده نیز مجبور به ترک خانه و مناطق اصلی شان می شوند و همه دارایی شان را از دست می دهند. بسیاری از آوارگان و آسیب دیدگان از حمله گروه های مسلح تحت نام کوچی، به کابل پناه می برند و در نخستین سال های حمله این گروه به مناطق بهسود، باشندگان کابل با راه اندازی تظاهرات صدها هزار نفری، نفرت و انزجار شان را از این گونه حملات به نمایش گذاشته و حمایت شان را از قربانیان، آوارگان و آسیب دیدگان اعلام کردند.

Ustad 4

Ustad 3

Ustad 2

Ustad 1

Ustad 6

نمایش ۱ دیدگاه
نظرات شما
  1. Mohammad hashim می‌گه:

    Long live people who serve for Afghanistan.

دیدگاه تان را بنویسید

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

website security

دیدار سفیر پاکستان با استاد محقق