تاریخ انتشار : فوریه 4th, 2013

آزمون کانکور سراسری سال ۱۳۹۱ در کشور پایان یافت

گزارش از: علی “عرفان”

با برگزاری پنجمین دور ازمون کانکور سراسری در کابل، به پروسه کانکور 1391 پایان داده شد.

با برگزاری پنجمین دور ازمون کانکور سراسری در کابل، به پروسه کانکور 1391 پایان داده شد.

آزمون سراسری کانکور سال 1391 در کشور پایان یافت. وزارت تحصیلات عالی می گوید که با برگزاری دور پنجم ازمون های سراسری کانکور، که امروز دوشنبه در کابل برگزار گردید، پروسه اخذ ازمون کانکور، به پایان رسید. وزارت تحصیلات عالی می گوید، با وجود مشکلات فرا راه کانکور، این وزارت تلاش خواهد کرد که تا پایان ماه جاری نتایج این ازمون را اعلان نماید.

با برگزاری پنجمین دور ازمون کانکور سراسری در کابل، به پروسه کانکور 1391 پایان داده شد. وزارت تحصیلات عالی کشور می گوید، امسال در تناسب به سال های پیش، میزان مشکلات و چالش ها فرا راه برگزاری ازمون کانکور، اندک بوده؛ و این وزارت توانسته است مطابق جدول زمان بندی شده، در 38 حوزه ی مرکز و ولایات، ازمون های کانکور را موفقانه به پایان رساند.

سخنگوی وزارت تحصیلات عالی کشور می گوید که نشر گزارش ها مبنی بر فروش فورمه های ازمون از سوی مسئولین کمیته برگزاری ازمون کانکور بی اساس بوده و هیچگونه خرید و فروش فورمه ها از سوی مسئولین این کمیته در سال جاری صورت نگرفته است.

هرچند سالانه صدها هزار جوان در ازمون کانکور شرکت می کنند، اما از این میان شمار اندک آنان به موسسه های تحصیلات عالی راه می یابند. حکومت افغانستان در بیش از یک دهه گذشته با وجود سراریز شدن صدها ملیارد دالر کمک جامعه جهانی، نتوانسه است زمینه تحصیل را به گونه ای که لازم بود برای جوانان مهیا سازد.

دیدگاه تان را بنویسید

XHTML: شما می توانید از این برچسب های HTML استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

website security

وزیر تحصیلات عالی تقلب گسترده در آزمون کانکور سال 1391 را رد کرد